Rastúca stolička

Rastúca stolička: oficiálny výrobca verzus DIY

Mnoho zodpovedných rodičov s očakávaným prírastkom v rodine začne časom premýšľať o potrebe rastúcej stoličky. Držanie tela dieťaťa sa totiž začína formovať veľmi skoro – hneď ako sa naučí sedieť.

Mnohí otcovia, prakticky nadaní, sú zvyknutí na fyzické práce okolo domu. Preto, ak majú nejaké tesárske znalosti, často sa rozhodnú vyrobiť si rastúcu stoličku vlastnými rukami. Preto budeme v tomto článku rozoberať hlavné chyby, ktoré by mohli viesť k nenapraviteľnému poškodeniu zdravia detí, ak sa pri výrobe rastúcej stoličke zanedbajú dôležité fakty.

1. CHYBA – Dizajn stoličky

Efektivita rastúcej stoličky je založená na presne upravenom pomere všetkých prvkov, ich veľkosti a tvaru. Preto jednoducho zostaviť takýto objekt ako dizajnér nábytku nebude fungovať. Najprv musíte urobiť presné kresby, berúc do úvahy detskú fyziológiu.

Oficiálny výrobca vyvíja takéto kresby po konzultácii s pediatrami, ortopédmi a inými odborníkmi. Akákoľvek chyba totiž povedie k tomu, že postupne sa držanie malého majiteľa stoličky nezlepší, ale naopak zhorší. V najlepšom prípade bude rast stoličky s chybou v dizajne neúčinný. V horšom prípade odmení majiteľov pravidelnými cestami k lekárom.

2. CHYBA – Výroba prvkov

Na zhotovenie aspoň približne správnych dielov na transformátorovú stoličku potrebujete plnohodnotnú stolársku súpravu. Samozrejmosťou sú profesionálne stroje, priečny rezací plech a rozsiahla kontrola kvality. Preto sú všetky diely vyrobené striktne podľa výkresu bez odchýlok. A starostlivo ich kontroluje automatika, ktorá si všimne nedostatky, ktoré bežnému človeku uniknú.

Papier a lepenka na výkresy, zvinovací meter, lepidlo na drevo, elektrická priamočiara píla so sadou pilníkov, skrutky, kopírovacia fréza, brúsny papier atď. 

Dokonca aj pri pôvodne správnych výpočtoch, môže samotná realizácia stoličky vniesť do návrhu chyby. A o ich dôsledkoch sme už hovorili v predchádzajúcom odseku.

3. CHYBA – Materiály sú kľúčom k bezpečnosti

Oficiálny výrobca používa na výrobu bezpečné a odolné materiály a hypoalergénne farby, ktoré vylučujú akékoľvek škodlivé výpary. Práca je pod prísnym dohľadom, výrobok je vytvorený v súlade s normami a je nevyhnutne certifikovaný.

Keď si človek nakupuje materiály sám, je oveľa ťažšie kontrolovať ich kvalitu a ekologickosť. Práve pri tomto kroku to vzdali mnohí naši klienti, ktorí sa pokúšali vyrobiť rastúcu stoličku vlastnými rukami. Ukázalo sa, že nájdenie bezpečných materiálov je ťažké a nákladné. A, že je lacnejšie kúpiť stoličku na webovej stránke.

4. CHYBA – Dlho neznamená dobre

Pokúsiť sa vyrobiť kus nábytku svojpomocne od nuly bude trvať najmenej 8-15 dní. Niekoľko dní zaberie kreslenie a dizajn, zvyšok strávite výrobou dielov, ich prípravou na montáž, náterom a spracovaním.

Takúto transformačnú detskú stoličku si môžete kúpiť len niekoľkými kliknutiami tu, v internetovom obchode oficiálneho výrobcu. Za nákup môžete zaplatiť až po doručení, keď si stoličku dôkladne prezriete a budete si istí kvalitou.

Môžete si vyrobiť rastúcu stoličku vlastnými rukami alebo si ju len objednajte – každý sa rozhodne sám za seba. Nákup od oficiálneho výrobcu je predovšetkým otázkou bezpečnosti. A až potom úsporou, trvanlivosťou (viac ako 10 rokov) a krásou samotného produktu.