Rastúca stolička

Ako si vybrať rastúcu stoličku pre vaše dieťa? 

Rodičia a dospelí nám v detstve často opakovali – „nehrb sa“, „narovnaj sa, lebo ti narastie hrb“, „sadni si vzpriamene“.

Väčšinou nám ich poznámky spôsobovali mrzutosť. Ale teraz, keď sme sa už sami stali matkami a otcami, dávame pozor, aby naše deti sedeli správne. Každý ortopéd totiž povie, že je jednoduchšie naučiť dieťa správne držať chrbát, ako neskôr liečiť celú radu chorôb.

Ak dieťa dlhodobo nesedí správne, môže to viesť k rozvoju skoliózy a iným zdravotným problémom. Začiatok správneho držania tela sa začína formovať ihneď po narodení. Akonáhle dieťa začne držať hlavičku a vie samo sedieť, pozornosť rodičov by sa mala zamerať na zdravú polohu chrbtice.

Ako dosiahnuť správne držanie tela u dieťaťa od ranného detstva?

Správna rastúca stolička pomôže vášmu dieťaťu naučiť sa správne sedieť. Ide o jednoduchý kus nábytku, no vybrať ho pre nového človiečika z celej rady ponúk nie je ľahká úloha. Niekedy je ťažké presvedčiť dieťa, aby sedelo na svojom mieste. Snaží sa vyliezť na pohovku, alebo sedieť na stoličke pre dospelých, ktorá nie je v žiadnom prípade určená pre malý chrbát.

Jedným zo základných kritérií výberu vhodnej stoličke pre dieťa je výška stoličky. Deti rastú veľmi rýchlo. Takmer každý polrok kupujete nové a väčšie veci do šatníka.

Je naozaj potrebné neustále kupovať aj novú stoličku?

Nie. Rastúca stolička RASTÚŠIK z dielne TetisWood sa s touto úlohou ľahko popasuje, nakoľko sa stolička dokáže nastaviť na potrebnú výšku vášho dieťaťa. Kým dcérke alebo synovi pribúdajú nové centimetre, vy môžete polohu sedačky jednoducho zmeniť. Chrbát zostáva stále v zdravej polohe a podopiera chrbticu. Tento prístup rastúcej stoličky umožní vštepiť dieťaťu kráľovské držanie tela od raného detstva.