Rastúca stolička

5 jednoduchých krokov, ako správne nastaviť rastúcu stoličku

Kúpa rastúcej stoličky RASTÚŠIK je skvelá voľba. Ak chcete, aby naozaj neustále pomáhala dieťaťu udržiavať zdravé držanie tela, dôležité je správne nastavenie stoličky. Odporúčania sú veľmi jednoduché, môžete ich uplatniť už na samom začiatku. Nezabúdajte, že najdôležitejšie nastavenie vychádza z prispôsobenia rastu vášho dieťaťa.

Poďme sa pozrieť na 5 hlavných pravidiel, ktorými si rastúcu stoličku viete prispôsobiť:

1. Riaďte sa výškou stola. Je dôležité, za akým stolom bude vaše dieťa na rastúcej stoličke sedieť. Je potrebné, aby lakte dieťaťa boli na úrovni stola. Venujte pozornosť tomu, že ortopedická detská stolička NEMÁ opierky rúk, pretože sa o ne dieťa bude opierať. A to nevyhnutne povedie k zakriveniu chrbtice.

2. Hĺbka sedenia, teda pomer výšky samotného sedenia a umiestnenia operadla sa volí tak, aby kríže dieťaťa boli po celý čas podopreté chrbtom. Je dôležité, aby operadlo rastúcej stoličky bolo rovné.

3. Vzdialenosť medzi predným okrajom sedáka stoličky a zadnými stehennými svalmi dieťaťa by mala byť v rozmedzí 3-5 cm.

4. Výška opierky nôh musí zohľadňovať dva faktory. Po prvé, dieťa by malo sedieť na sedadle úplne. Po druhé, nohy dieťaťa by mali byť položené na stupačke celou svojou veľkosťou. Uhol kolena má mať 90 stupňov.

5. Pozrite sa na hranu stupačky. Stupačka nesmie presahovať nohy stoličky.

Ak sa dodržia všetky tieto odporúčania, potom môže dieťa na rastúcej stoličke voľne a pohodlne sedieť. Lakte má položené pohodlne na stole, ramená má uvoľnené, chrbát rovný. Dieťa sa nevrtí a netočí, neohýba sa na jednu stranu. Vyhnete sa tak nielen problémom s chrbtom, ale aj ťažkostiam na neurológii.

Je veľmi dôležité dodržiavať všetky tieto rady a upravovať detskú stoličku podľa toho, ako dieťa rastie.