Rastúca stolička

Na čo si treba dať pozor pri kúpe rastúcej stoličky

Môže sa zdať, že rastúce stoličky nemajú veľký výber a veľké množstvo modelov. To však neznamená, že si môžete kúpiť prvú rastúcu stoličku, ktorú objavíte a dosiahnuť požadovaný výsledok. V tomto článku sme zostavili niekoľko kritérií, ktoré treba zvážiť pri kúpe rastúcej stoličky:

Vek dieťaťa

Rastúce stoličky sú vhodné pre deti každého veku, no nie každá je určená na celé obdobie rastu a dozrievania dieťaťa. Niektoré sú vhodné len pre batoľatá, iné sú vhodné pre školákov. Aby ste sa neprepočítali, vždy vopred uveďte, aký má vek. Naše detské rastúce stoličky RASTÚŠIK sú napríklad vhodné pre deti od 6 mesiacov do 16 rokov.

Materiál

MDF, preglejka a masív sú zaslúžene považované za najvhodnejšie materiály pre rastúcu stoličku. Sú ekologické, bezpečné a dobre zapadnú do každého interiéru. Niektorí výrobcovia používajú plast. Náklady na takéto modely sú relatívne nižšie, ale nemôžu sa pochváliť trvanlivosťou. Drevené stoličky sú samozrejme drahšie, no vydržia aj oveľa dlhšie. 

Certifikáty

Na oficiálny predaj detského nábytku musia výrobcovia získať certifikát, ktorý potvrdzuje, že ich výrobky sú úplne bezpečné a vhodné na použitie. Rastúce stoličky „RASTÚŠIK“ sú oficiálne certifikované.

Multifunkčnosť

Niektoré modely stoličiek sú navyše vybavené zábranami, vankúšmi a stolíkmi na kŕmenie, takže ich možno používať už od útleho veku. Pri výbere stoličky pre vaše dieťa si všímajte, či výrobca ponúka doplnkové príslušenstvo. 

Cena

Stolička vyrobená z vysoko kvalitných materiálov nemôže byť lacná. Ak vidíte extrémne nízku cenu, znamená to len, že produkt vám nevydrží dlho. 

Jednoduchosť montáže

Uprednostňujte modely, ktoré sa ľahko montujú a prispôsobujú. Hľadajte stoličky s jednoduchými časťami a veľkými skrutkami. V ideálnom prípade by sa stolička mala poskladať do 15 minút.

Po znalosti týchto kritérií si môžete ľahko vybrať ten správny model. A ak ste sa už stali hrdým majiteľom rastúcej stoličky, pozrite si naše odporúčania pre starostlivosť o rastúce stoličky – ich dodržiavanie vám pomôže užiť si nákup oveľa dlhšie.