Rastúca stolička

Ako sa správne starať o rastúcu stoličku, aby vám vydržala čo najdlhšie

Pri kúpe akéhokoľvek nábytku vždy chcete, aby zostal v dobrom stave čo najdlhšie. Bohužiaľ na to nestačí len „kúpiť“ – každý kus nábytku potrebuje včasnú a správnu starostlivosť. Stoličky „RASTÚŠIK“ sú vyrobené z rôznych materiálov a sú lakované vodouriediteľným lakom alebo farbou. Vďaka tomu je životnosť takejto stoličky v kombinácii s dobrou starostlivosťou prakticky neobmedzená. Aby stolička vydržala čo najdlhšie a zároveň vyzerala ako nová, oplatí sa pamätať na niekoľko jednoduchých pravidiel:

Ak chcete zo stoličky odstrániť prach, utrite ju suchou mäkkou handričkou

Semiš alebo flanel sú na tento účel ako stvorené. Nepoužívajte čistiace prostriedky, ktoré obsahujú abrazívne látky, čpavok alebo rozpúšťadlá, pretože môžu poškodiť povrch rastúcej stoličky. Na odstránenie škvŕn je najlepšie použiť mydlový roztok. Ak chcete, aby sa stolička leskla, použite prípravky na báze prírodných surovín.

Nezabudnite na potrebu nastavenia operadla a sedadla

Deti rastú oveľa rýchlejšie, ako sa zdá, a nesprávne rozloženie záťaže na stoličke bude mať zlý vplyv nielen na držanie tela dieťaťa a nervy rodičov, ale aj na samotnej rastúcej stoličke. Uistite sa, že uhol kolien dieťaťa je rovný a operadlo stoličky je nastavené kolmo k podlahe.

Nenechávajte stoličku v blízkosti horúcich radiátorov alebo na priamom slnku

Obmedzte kontakt povrchu rastúcej stoličky s vodou. Napriek tomu, že stoličky RASTÚŠIK odolajú až 80% vlhkosti, nemali by ste ich nechávať na mokrej podlahe ani v kúpeľni. Ak sa voda dostane na povrch stoličky, je najlepšie ju ihneď utrieť dosucha.

To je všetko!

Dodržiavaním týchto jednoduchých pravidiel môžete výrazne spomaliť opotrebovanie rastúcej stoličky, ako aj ušetriť na kúpe novej.

Pri správnej starostlivosti vám rastúca stolička bude verne slúžiť dlhé roky.